למה צריך שמאי רכב?

למה צריך שמאי רכב?

תאונות דרכים אינן דבר שבשגרה וכאשר הן קורות אנחנו מוצאים את עצמנו מסתובבים סביב הרכב ומסתכלים על הנזקים. במידה ואינכם מוסכניקים או שמאיי רכב, כנראה שלא תצליחו לזהות את נזקי הרכב ואת עלויות התיקון לבדכם. בנוסף, גם לאחר הפנייה לחברת הביטוח שאיננה מוסמכת לבצע את הערכת שווי הנזקים בעצמה נאלץ לשכור את שירותיו של שמאי רכב לצורך אומדן הנזקים.

מה תפקידו של שמאי רכב

צריך את שמאי הרכב לרוב לאחר תאונה. שמאי הרכב בוחן את תקינותו של הרכב לאחר התאונה, את הנזקים שנגרמו לו ונותן חוות דעת לגבי סדר גודל הנזקים במונחים כלכליים, את עלות התיקון הסבירה לרכב לאחר התאונה וגם, בגלל שפעמים רבות גם לאחר שתוקנו כל התקלות שנגרמו בעקבות התאונה יורד ערכו של הרכב, תפקידו של השמאי הינו גם להעריך את שווי הרכב לאחר התיקון. בנוסף שמאי רכב גם יכול לאתר ליקויים ברכב שבשגרה וגם למצוא ליקויים בתהליך תיקון הרכב על ידי המוסך. משום סיבות אלו, שכירת שירותיו של שמאי רכב יכולות להועיל לנו גם בחיי השגרה כאשר נדרשים טיפולים משמעותיים לרכב במוסך.

מתי ולמה צריך שמאי הרכב

כאמור, לאחר תאונת דרכים, אחד הדברים הראשונים אותם יש לעשות הינו פנייה לחברת הביטוח לצורך תביעת נזקים. משום שחברת הביטוח איננה מוסמכת לקבוע את שווי הנזקים הנכם צריכים לשכור את שירותיו של שמאי רכב באתר https://www.kalgad.co.il. שמאי הרכב יכול להיבחר מתוך רשימה ממאגר השמאים של חברת הביטוח ואתם יכולים לבחור גם בשמאי רכב פרטי מטעמכם. בשני המקרים חברת הביטוח מחויבת לשלם לשמאי הרכב שכר טרחה סביר. לאחר ביצוע הבדיקות לרכב יגיש שמאי הרכב לחברת הביטוח דו"ח מפורט הנותן את חוות דעתו לסדר גודל הנזקים. לעיתים תחליט חברת הביטוח שלא לקבל את חוות דעתו של שמאי הרכב ובמקרה כזה תשכור חברת הביטוח שמאי נוסף. במידה וישנה מחלוקת בין שני חוות דעת שמאי הרכב השונים מתאפשרת האפשרות לשכור את שירותיו של שמאי רכב נוסף אשר נקרא "שמאי רכב מכריע" בתיק זה.

כתוב/כתבי תגובה