מה לא לעשות במקרה של שאיבת דלק שגוי?

מה לא לעשות במקרה של שאיבת דלק שגוי?

טעות בבחירת פיית הדלק בתחנה נחשבת לנפוצה יחסית ונובעת, בעיקר, מעייפות, מחוסר תשומת לב רגעית, מחיפזון וכיוצא בזה. טעות שאיבת דלק שגוי יכולה להתגלות כבר בתחנה עצמה או לאחר שמתחילים לנסוע והרכב מאותת שיש בעיה. בכל מקרה, הפעולה הראשונה שיש לעשות היא לא להניע את הרכב או לדומם את המנוע מיד שעולים על הבעיה. תגובה מהירה כזאת יכולה למזער נזקים והמשמעות היא, כמובן, משמעות כספית, חיסכון בזמן יקר ועגמת נפש. המשך נסיעה ולו של קילומטרים בפורים עד למוסך הקרוב עלולה להרחיב נזקים, וחבל. הפעולה הבאה שכדאי לעשות כאשר התקלה חמורה היא להזמין שירותי מוסך נייד לסיוע. 

שאיבת דלק שגוי בנסיבות שונות

אם המתדלק או בעל הרכב מבחין מיד בטעות עליו להפסיק את התדלוק ולבדוק איזו כמות נכנסה למיכל. כאן המקום לציין כי תדלוק בנזין במקום סולר מסוכן ובעייתי יותר בגלל תגובת מערכות הדלק במכונית. בכל מקרה, אם התדלוק הוא של ליטרים ספורים ועד לכ 10% מנפח המיכל, יוכל המנוע להתגבר על התקלה בכוחות עצמו. במקרים אחרים יש להזיז את הרכב מאזור המשאבה ולהזעיק שירות כנ"ל. במידה והתקלה היא מחוץ לתחנה יש לעצור מיד בצד הדרך. שירות נייד חוסך כסף רב בכל סיטואציה. כך כאשר מזמינים גרר למוסך, או מפעילים ביטוח. בשני המקרים הללו העלויות גבוהות פי כמה.

שירות 24/7

השירות הניתן על ידי בעל מוסך נייד הינו לאורך כל היממה וכולל שאיבת הדלק, מילוי כמות דלק מתאימה ובדיקת מערכות ההנעה של הרכב. נזקים בגלל שאיבת דלק שגוי עלולים להיגרם למערכת ההזרקה וההצתה של הרכב ובמקרים חמורים שאינם מטופלים במהירות,  יביאו להחלפתם בעלות גבוהה. מומלץ להזמין שירות ממוסך נייד בעל מוניטין באזור התקלה.

כתוב/כתבי תגובה