מהם בדיוק אופני שיכוך מלא

אופני שיכוך מלא, הידועים גם בתור אופני הרים כפולים מתלים או מלאים, הם אופניים המצוידים במערכות מתלים קדמיות ואחוריות כאחד. אופניים אלו נועדו לספוג זעזועים ורעידות משטח קשה, ומספקים נסיעה חלקה ונוחה יותר לרוכב, במיוחד בשבילי שטח ושטח הררי.

קנו אופני שיכוך מלא אצל קוברה בורדו >>>

מרכיבי המפתח של אופני שיכוך מלא כוללים:

מזלג מתלה קדמי: כמו באופני קשיח (אופניים עם מתלה קדמי בלבד), אופני מתלה מלא כוללים בדרך כלל מזלג מתלה מלפנים. מזלג זה סופג פגיעות מהגלגל הקדמי שפוגע במהמורות, סלעים ומכשולים אחרים על השביל. זה משפר את השליטה והמשיכה בזמן רכיבה על פני שטח קשים.

בולם מתלה אחורי: החלק האחורי של האופניים מצויד בבולם מתלה, המותקן בין המסגרת לגלגל האחורי. זעזוע זה בולם פגיעות ורעידות המועברות דרך הגלגל האחורי, ומספק ריפוד נוסף ושליטה על פני שטח קשים.

עיצוב מסגרת: שלדות אופניים עם שיכוך מלא תוכננו במיוחד כדי להתאים למערכת המתלים האחוריים. הם כוללים נקודות ציר ומערכות קישור המאפשרות למשולש האחורי (תומכות מושב ותומכות שרשרת) לנוע באופן עצמאי מהמשולש הקדמי (צינור עליון, צינור למטה וצינור מושב). עיצוב זה מאפשר לגלגל האחורי לנוע למעלה ולמטה בתגובה לאי-סדירות בשטח תוך שמירה על אחיזה ויציבות.

נסיעה: כמות מהלך המתלים מתייחסת למרחק שהמתלים הקדמיים והאחוריים יכולים לדחוס ולהאריך. לאופניים עם שיכוך מלא יש בדרך כלל טווח של מהלך מתלים, שיכול להשתנות בהתאם לשימוש המיועד של האופניים. אופני קרוס קאנטרי (XC) עשויים לעלות פחות נסיעה (בסביבות 100-120 מ"מ), בעוד שלאופני שבילים, אנדורו ודאון-היל יש יותר נסיעה (120-200 מ"מ או יותר).

כוונון: אופני שיכוך מלא רבים מציעים תכונות כוונון, המאפשרות לרוכבים לכוונן את הגדרות המתלים שלהם בהתאם למשקל, לסגנון הרכיבה ולהעדפות השטח שלהם. התאמות נפוצות כוללות עומס מראש, שיכוך דחיסה ושיכוך ריבאונד.

אופני שיכוך מלא מציעים מספר יתרונות על פני אופני קשיח, כולל:

נוחות משופרת: מערכת המתלים הכפולה סופגת יותר זעזועים ורעידות, וכתוצאה מכך נסיעה חלקה ונוחה יותר, במיוחד בשטח קשה.

אחיזה ובקרה טובים יותר: המתלים עוזרים לגלגלים לשמור על מגע טוב יותר עם הקרקע, משפר את האחיזה והשליטה, במיוחד בשבילים טכניים וירידות.

ביצועים משופרים: אופני שיכוך מלא מספקים ביצועים וטיפול טובים יותר בשטח מאתגר, ומאפשרים לרוכבים להתמודד עם מכשולים בביטחון ובמהירות רבה יותר.

עייפות מופחתת: על ידי הפחתת ההשפעה של שטח גס על גוף הרוכב, אופני שיכוך מלא יכולים לעזור להפחית עייפות במהלך רכיבות ארוכות, ולאפשר לרוכבים לשמור על מיקוד ואנרגיה לתקופות ארוכות יותר.

בסך הכל, אופני שיכוך מלא הם בחירה פופולרית עבור רוכבי הרים המחפשים חווית רכיבה נוחה, מסוגלת ומהנה יותר בשטח מגוון.

לחנות האופניים של קוברה בורדו>>>

כתוב/כתבי תגובה