סוגים של פסי האטה

סוגים של פסי האטה

היום ניתן למצוא בשוק סוגים רבים שונים ומגוונים של פסי האטה שונים. למעשה, ניתן להתאים לכל מצב ולכל מקום את פס ההאטה האידיאלי עבורו. ניתן למשל למצוא פסי האטה שעשויים מחומרים שונים, חלקם עמידים יותר ואילו אחרים פחות. כמובן שרמת העמידות של החומר תלויה בקשר הדוק למקום שבו מעוניינים להתקין אותו. במידה ומדובר על שטח שחשוף לקרני השמש, יש צורך בפסי האטה עמידים יותר, היות וחומרים פחות איכותיים לא יצליחו להחזיק מעמד לאורך זמן. כמו כן, ניתן למצוא פסי האטה שמגיעים במשקלים ובאורכים שונים, כך שאם מדובר על מקום שבו עוברות משאיות למשל, יהיה צורך בפסים כבדים וגדולים יותר, ואילו במקומות אחרים ניתן יהיה להסתפק בפסים יותר קטנים ויותר קלים. כמו כן, הפסים יכולים להגיע בגבהים שונים, דבר שכמובן משפיע מאוד על רמת ההאטה שהם מסוגלים ליצור. מעבר לכך, המוצרים השונים יכולים להגיע בצבעים שונים ועיצובים מגוונים.

סוגים של פסי האטה – כדאי להכיר

כאמור, ניתן למצוא מגוון אדיר של פסי האטה שונים, הנבדלים מאוד אחד מהשני במספר פרמטרים שונים. כתוצאה מכך, ניתן להתאים בצורה מושלמת את סוג הפס האידיאלי שיתאים לצרכים ולנסיבות שלכם. לכל אחד מהסוגים יש את היתרונות והחסרונות שלו, לכן חשוב להכיר אותם ולהתחשב בכך ברגע הבחירה. כמו כן, כדאי לזכור כי המחירים משתנים בהתאם לסוגי פסי ההאטה השונים, כך שיש להתחשב גם בתקציב שעומד לרשותכם. פסי האטה יכולים לגרום להאטת כלי הרכב שעוברים מעליהם, בטווח שנע בין 10 – 40 קמ"ש, בהתאם לסוג הפס והגובה שלו. כמובן שככל שהפס יותר גבוה, כך רמת ההאטה של כלי הרכב שעובר מעליו תגדל. למשל, פס האטה העשוי מפלסטיק ומספק האטה של 10 קמ"ש, יכול להתאים להתקנה לפני שערים חשמליים ובכניסה לחניונים נוסף על הצבת מעצור חניה במקום. לעומת זאת, פס האטה מפלסטיק שמספק האטה של 20 קמ"ש, מתאים להתקנה באמצע הכביש או באמצע החניון.

לסיכום, ניתן למצוא היום מגוון עצום של פסי האטה, חלקם עשויים מפלסטיק בעוד אחרים עשויים מגומי ממוחזר ודחוס, גומי טבעי או פי וי סי. רמת העמידות של פס ההאטה תלויה בחומר שממנו הוא עשוי ובתנאי השטח .

כתוב/כתבי תגובה