יועץ לתכנון תנועה

יועץ לתכנון תנועה

יועץ לתכנון תנועה נחשב לאחד התפקידים החשובים ביותר בעידן המודרני, היות והאוכלוסייה בארץ רק הולכת וגדלה. לכן יש צורך לתכנן את הכבישים בערים השונות בצורה נבונה ומתוכננת היטב. יש לזכור כי ברוב הערים הגדולה קיימת מצוקה של חניה ופקקים, בין היתר בשל תכנון לקוי של הכבישים בעיר. חשוב להבין כי בעבר אף אחד לא תיאר לעצמו את קצב ההתרבות המהיר של האוכלוסייה במרכזי הערים, ולכן הכבישים שתוכננו בעבר הספיקו לצורכי האוכלוסייה של אותה התקופה. אך בתקופה הנוכחית יש צורך להתחשב בכמות הרבה יותר גדולה של אנשים, אשר מחזיקים ברכבים פרטיים וזקוקים לדרכי גישה נוחות אל השכונות ואל הרחובות השונים. לכן יש צורך לתכנן נתיבי תנועה חדשים, שמטרתם להפחית את העומס על הכבישים הקיימים ובכך להקל על הפקקים בערים השונות.

מהו תפקידו של יועץ לתכנון תנועה?

כאמור, יועץ תנועה נדרש לתכנן נתיבי תנועה חדשים בערים השונות, במטרה לספק איכות חיים גבוהה יותר עבור התושבים. יש לזכור כי אף אחד לא היה רוצה לבלות את הבקרים ואת הערבים שלו בעמידה בפקקים השונים, רק על מנת להגיע לעבודה או לחזור הביתה. ולכן תפקידו של יועץ התנועה נחשב לאחד התפקידים החשובים והמשפיעים ביותר בעידן המודרני. היועץ אמור להעריך את צרכי התושבים באזור, ובהתאם לכך לתכנן כבישים ומדרכות. כמו כן, הוא אחראי לתכנון שלטי התנועה והרמזורים השונים, חלוקת הכביש לנתיבי תחבורה ציבוריים ופרטיים, תכנון של כיכרות, חניונים ועוד. מעבר לכך, חשוב להבין כי תפקידו של יועץ התנועה אינו נגמר ברגע שהכביש נסלל והכיכר ממוקמת במיקום המדויק שלה, היות וצרכי האוכלוסייה משתנים באופן תדיר ומהיר. לכן יועץ התנועה חייב להיות כל הזמן עם היד על הדופק, במטרה לספק את התשתיות המתאימות לתושבים.

לסיכום, יועץ בנושא של תכנון תנועה וחניה נחשב היום לאחד מבעלי המקצוע החיוניים והחשובים ביותר בכל עיר. יועץ התנועה חייב לעבוד בצמוד למהנדס התחבורה ברשות המקומית, על מנת לספק את הפתרונות המתאימים ביותר לתושבי האזור. חשוב כמובן לעבוד עם יועץ מקצועי ומנוסה, בעל וותק וניסיון רב שנים בתחום.

כתוב/כתבי תגובה