ריבית ומדרגי אשראי: השפעתם של ריבית ומדרגי האשראי על המשכנתא 

מעוניינים להבין יותר לעומק כיצד ריבית ומדרגי אשראי משפיעים על המשכנתא שלכם? רוצים ייעוץ מקצועי במטרה להבטיח לעצמכם את תנאי המשכנתא האידיאליים ביותר עבורכם? אנחנו כאן עבורכם!

>> למידע על משכנתא הפוכה תשואות, הקליקו על הלינק!

ריבית ומדרגי אשראי – כיצד זה משפיע על המשכנתא שלכם?

אנשים רבים אינם מודעים לכך, אך למעשה כולנו מדורגים על ידי בנק ישראל בהתאם להתנהלות הפיננסית שלנו. דירוג האשראי מספק מידע חיוני עבור הבנקים וגופי המימון השונים, בנוגע ליכולת שלנו לעמוד בהתחייבויות פיננסיות. ככל שדירוג האשראי שלכם גבוה יותר, כך אתם נחשבים ללקוחות בטוחים וטובים יותר. לקוחות מסוג זה לא יתקשו לקבל אישור משכנתא מהבנק וככל הנראה יזכו לריביות ולתנאים נוחים יותר. לעומת זאת, אם דירוג האשראי שלכם נמוך יחסית, הבנק לא ימהר לאשר לכם משכנתא, מאחר ואתם נחשבים בתור לקוחות "מסוכנים". אנשים בעלי דירוג אשראי נמוך הינם אנשים שמתקשים לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלהם, דבר שבא לידי ביטוי בחריגה ממסגרת האשראי, קושי לעמוד בהחזרי הלוואות, צ'קים חוזרים וכדומה. לכן במקרים מסוג זה הבנקים לא ימהרו לאשר לכם משכנתא, ובמידה וכן, מדובר על ריביות גבוהות משמעותיות מהריביות המוצעות ללקוחות בעלי דירוג אשראי חיובי.

כל מה שחשוב לדעת לגבי ההשפעה של ריבית ומדרגי אשראי על המשכנתא שלכם

בשלבים הנמוכים ביותר של סקאלת דירוג האשראי נמצאים הלקוחות המוגדרים בתור מסורבי משכנתא. מדובר על לקוחות שדירוג האשראי שלהם כל כך נמוך, שהבנקים אינם מוכנים לאשר להם משכנתא, אפילו לא בריביות גבוהות. כדאי לדעת כי מדובר על מצב הפיך, מאחר ויועץ משכנתאות שמתמחה בתחום יכול לסייע לכם לשפר את דירוג האשראי שלכם וליהנות מהיכולת לקבל משכנתא מהבנק. יועץ ברמה גבוהה ינהל עבורכם משא ומתן מול הבנקים השונים, במטרה לסייע לכם לבחור את הבנק המשתלם ביותר עבורכם. המטרה היא כמובן להוריד ככל הניתן את גובה הריבית ולהבטיח לכם משכנתא בתנאים הנוחים ביותר עבורכם, תוך כדי הקפדה על גובה החזר חודשי שיתאים ליכולות הפיננסיות שלכם. בחלק מהמקרים הפתרון יכלול לקיחת משכנתא חוץ בנקאית מחברת אשראי או חברת ביטוח.

למידע נוסף היכנסו לאתר של תשואות פיננסים >>

כתוב/כתבי תגובה