מה אומר החוק לגבי עישון ברכב?

מה אומר החוק לגבי עישון ברכב?

אם תשאלו את ציבור הנהגים המעשנים (לפחות את אלה שאין להם בעיה עם הריח), תשמעו שאחד הדברים המהנים ביותר שאפשר לעשות הוא לעשן בזמן הנהיגה. האוויר בפנים, יחד עם המוזיקה מהרדיו וכמובן הסיגריה, הופכים ביחד לחווית נהיגה וזה משהו שיספר לכם כמעט כל נהג מעשן. יחד עם זאת נראה כי ישנה איזו אי בהירות בנוגע לחוקים המתירים עישון באופן כללי ובזמן נהיגה ובפרט עישון קנאביס. בואו ננסה לעשות קצת סדר בדברים.

עישון קנאביס בזמן נהיגה

הקנאביס הוא צמח שמשנה את מצב התודעה של מי שמשתמש בו בזכות החומרים בפעילים שבו, ועל עף שיש מי שיעיד שהוא נוהג טוב יותר תחת ההשפעה, הוא בהחלט עשוי לפגוע בשיקול הדעת ובתפיסת המציאות וזה יכול להיות מסוכן. קנאביס אינו חוקי לשימוש למטרות הנאה היום, אבל נראה שזה צפוי להשתנות. אפשר לקחת וופורייזר נייד לכל מקום אם אתם בעלי מרשם רפואי לקנאביס, אבל זה לא אומר שאפשר לעשן בזמן נהיגה. כיום, החוק מתיר נהיגה לאחר שלוש שעות משימוש האחרון וזוהי בהחלט בשורה חיובית וטובה לציבור צרכני הקנאביס הרפואי.

עישון בנהיגה באופן כללי

בגדול, חוקי התנועה אומרים שבזמן הנהיגה שתי הידיים של הנהג צריכות להיות על ההגה בכל זמן. יחד עם זאת, מדובר בחוק שלא נאכף כלל ולראיה תוכלו לראות נהגים שנוגעים בטלפון שנמצא על מתקן ברכב, כאלה שאוכלים ושותים במהלך הנהיגה וכן הלאה. שימו לב, זוהי לא קריאה לעבור על החוק, אבל בעניין הזה צריך לדעת שאפשר לעשן ברכב, כל עוד לא מדובר בחומרים משני תודעה וככל שזה לא מפריע לכם לנהוג כמו שצריך.

אל תפריעו לציבור

לבסוף, אם אתם רוצים לעשן ברכב, חשוב שתבטיחו כי זה לא מפריע לשאר הנהגים. אם אתם נמצאים בפקק עם עוד הרבה אנשים והעשן יכול להגיע אליהם, רצוי להימנע מעישון בשלב הזה. כמו כן זכרו כי השלכת בדלים מחוץ לרכב מנוגדת לחוק, מעבר לעובדה שזה פשוט דבר שלא יפה לעשות אותו.

הכי חשוב, סעו בזהירות ושמרו על עצמכם!

כתוב/כתבי תגובה