כסא בטיחות – למה אסור להקל ראש בנושא

כסא בטיחות – למה אסור להקל ראש בנושא

כולנו יודעים כי בנסיעה אנחנו חייבים לחגור חגורת בטיחות. מדובר בחוק שרירותי המחייב את כל הנוסעים בכלי רכב פרטי כאשר מי שאינו מקפיד על כך צפוי להיענש על כך. אך בעוד שלצורך כך אנחנו לא זקוקים לציוד מיוחד אלא אך ורק לכלי רכב תקין שש בו חגורות, הרי שכאשר מדובר בילדים קטנים  או כמובן גם תינוקות, אנחנו צריכים להצטייד מראש בכיסאות בטיחות מתאימים כמו כאן.

מה זה כיסאות בטיחות מתאימים?

כל הנושא של כיסאות בטיחות לילדים מורכב יחסית כאשר יש להתאים לכל ילד או תינוק את המוצר ואת כיסא הבטיחות המתאים.

יש את המושב המיוחד שמותאם בייחוד לגיל הרך ממש. זהו מושב הבטיחות שהוא מעין סל  קל לתינוק. המושב הזה הוא לא יוכל לספק את צרכיו של התינוק לאורך זמן. בערך עד הגעו לגיל שנה הוא יוכל לשבת בכיס הזה. השלב הבא זהו כיסא הבטיחות המוכר לכולנו. זהו כיסא נוח ומתאים לילד עד הגיעו לגיל 3. מושבי בטיחות CYBEX למשל הם מושב נוחים ובטוחים כאחד עבור הילד למעשה על פי חוק הוא אמור לשבת בו בעת הנסיעה כל עוד הוא לא יכול לשבת חגור במושב הרגיל של הרכב או אפילו עם בוסטר.

נסיעה בטוחה מתחילה במושב בטוח

חשוב לדעת כי בכל מה שקשור לנושא של נסיעה בטוחה עבור ילדים צעירים, ממש אסור להקל ראש. מדובר בנושא חשוב מאין כמותו ולמעשה מדובר בנושא של חיים ומוות. אף אחד אינו רוצה לדמיין לעצמו סיטואציה כזו אשר בו הוא נקלע לתאונת דרכים. אך ברור היום כי אם דבר כזה קורה חס וחלילה, הרי רק מי שחגור היטב, הסיכויים שלו להינצל מהתאונה יהיו גבוהים יותר. כי ילד חגור לא יעוף בעוצמה רבה ועל כן הוא גם לא ייחבל.

מוצר בטוח

דבר חשוב נוסף כאשר באים לרכוש את כיסא הבטיחות לרכב. יש לשים לב לתאריך הייצור שלו, יש לוודא כי הוא עומד בתקן וכמובן חובה לוודא כי הוא מתאים לגילו של הילד.

כתוב/כתבי תגובה