חניון רובוטי – מה זה וכיצד זה יכול לשרת אותנו?

חניון רובוטי – מה זה וכיצד זה יכול לשרת אותנו?

אין זה סוד שאחת הבעיות איתה מתמודדים אנשים רבים במאה ה-21, זה הקושי למצוא חנייה בצורה מסודרת ונוחה. אפילו כשמדובר על חניונים מקורים במבנים מסודרים, זה לא תמיד פשוט וקל למצוא חנייה וצריך לחפש הרבה מאוד זמן, מה עוד שהרבה פעמים אין ניצול אופטימאלי של המבנה באופן כזה שיאפשר להשתמש בכל חלק של החניון על מנת לייצר חנייה לבעלי הרכבים בצורה נוחה. 

לשם כך בדיוק נוצרו חניונים רובוטיים. הרעיון שלהם הוא פשוט, לייצר סביבה נוחה ונעימה לניצול השטח שעומד לרשות בעלי החניון באופן אופטימאלי. כלומר, לייצר כמה שיותר חנויות במבנה, כך שכל מי שירצה יוכל לחנות בו, בצורה נוחה ובטוחה. כמובן בהתאם להנחיות ולכל אמצעי הבטיחות הנדרשים. 

לפני שנסביר איך זה מתבצע בפועל, חשוב להדגיש שבעולם ובפרט בארצות הברית, זה קיים כבר שנים רבות ורק בשנים האחרונות חניונים כמו חניה רובוטית נכנסו לישראל. צריך לציין גם, שעם השנים כל התחום השתפר באופן מהותי בזכות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת. 

כיצד זה מתבצע בפועל?

הרעיון הוא מאוד פשוט, כאשר מתכננים את החניון, בוחנים כיצד ניתן לנצל את השטח באופן מלא, בין אם זה בקרקע ובין אם זה בקומות (מכונית מעל מכונית) באמצעות שימוש במעליות או באלמנטים אחרים, שיאפשרו חניות מרובות. 

האופציה של חניון רובוטי כולל בעיקרון גם שימוש במתקנים מיוחדים אשר מאפשרים לחנות את הרכב בזוויות שונות. בשונה מחניון רגיל שהרכב אמור לחנות בזווית אחידה, כאן אפשר לנצל את השטח בצורה הרבה יותר טובה אם משתמשים בזוויות שונות לצורך חנייה. 

לפני סיום חשוב לומר, שבכל חניון זה יבוא לידי ביטוי בצורה אחרת, בהתאם למבנה ולאופציות הטמונות בו. 

> שווה לבדוק, חדר כושר בהרצליה פיתוח

כתוב/כתבי תגובה