מכורים למריחואנה? הנה כמה סימנים שחשוב לשים לב אליהם

מכורים למריחואנה? הנה כמה סימנים שחשוב לשים לב אליהם

אם אתם לא מסוגלים לפתוח את שגרת הבוקר שלכם ללא עישון קנאביס, ייתכן שגם אתם פיתחתם תלות מסוימת בצמח. הנה כמה דברים שכדאי לדעת, ריכזנו כאן עבורכם סימנים שיכולים להראות על כך שאתם בפוטנציאל התמכרותי.

המריחואנה מוגדר בתור סם קל, וככזה, לפעמים אנחנו שוכחים שגם לסמים קלים אפשר להתמכר. ובעוד שהצמח נחשב לא ממכר על ידי רבים, חלק מהאנשים יכולים אף לחוש בושה בעקבות התמכרותם לעישון. אז אם אתם לא נוהגים לדבר על הרגל העישון שלכם עם אנשים, תשאלו את עצמכם מדוע. אם התשובה לשאלה היא שאתם חשים בבושה בעקבות שימוש יום-יומי בקנאביס, ייתכן שיש כאן איזושהי בעיה. בואו נדבר על מספר סימנים שחשוב לשים לב אליהם. 

  • גנטיקה משפחתית של הפרעות נפשיות

גנטיקה משפחתית הכוללת בתוכה עבר של הפרעות נפשיות, היא אחד מהסממנים שחוזרים אצל אנשים המפתחים תלות בקנאביס. אם ההיסטוריה המשפחתית כוללת מחלות כמו סכיזופרניה על סוגיה (יש כ-4-6 סוגים מאובחנים), ייתכן שאתם תהיו בסיכון מוגבר להתמכר.

  • תחילת שימוש בקנאביס בגיל צעיר

אנשים שעברו גמילה ממריחואנה בבגרותם, לעיתים מעידים על כך שהם התחילו להשתמש בצמח בגילאים צעירים. ככל שהאדם לומד מוקדם יותר בחייו שהוא צריך לתפקד על קנאביס, ככה המוח מתרגל להאמין לכך. בפועל, המוח הצעיר הוא הרבה יותר גמיש, יש היגידו אפילו "ספוג". אם מעצבים אותו מגיל צעיר בצורה כזאת שכוללת שימוש בקנאביס,

  • עד כמה החינוך בבית משליך על התמכרות לקנאביס?

לא מפתיע במיוחד, שמחקרים רבים מראים קשר בין חינוך רופף לבין התמכרות לקנאביס. אם האדם גדל בבית שבו השימוש בקנאביס הוא דבר שבשגרה, אין ספק שזה עשוי להשפיע בטווח הארוך. למעשה, לעיתים אנשים מגלים סממני התמכרות בגילאים בוגרים, מה שעשוי להיות כתוצאה מהחינוך שספגו בבית בצעירותם.

  • שימוש יום יומי וקבוע בקנאביס

אם אתם מוצאים את עצמכם משתמשים יום יום בקנאביס ללא הוראת רופא, ייתכן שאתם מגלים סממנים של התמכרות. בסופו של דבר, הכול זה עניין של איזון ומינון בחיים האלו, וככה גם רלוונטי לגבי עישון וצריכת הסם הקל. על פי הגדרות שונות בתחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה, התמכרות היא בעיה שמקשה על הפרט לנהל את שגרת יומו באופן פרודוקטיבי. אם שגרת העישון שלכם מפריעה לכם לנהל את שגרת יומכם באופן מוצלח, ייתכן שיש בעיה עם זה.

למידע נוסף אודות גמילה מסמים לחצו על הקישור הזה.

כתוב/כתבי תגובה