האם ניתן לא לשלם מס שבח על דירה יחידה? 

אנשים המבקשים למכור דירה שנמצאת ברשותם, מחפשים דרכים כיצד לחסוך בעלויות העסקה על מנת להרוויח כמה שיותר כסף מעצם המכירה. בין היתר, הם מחפשים דרכים כיצד לקבל הנחות ופטורים מתשלומי מסים שונים שהם יידרשו לשלם עבור ביצוע העסקה ומכירת העסק. 

אחת הדוגמאות לכך הוא מס שבח אשר כל אחד נדרש לשלם כשהוא מוכר קרקע או נכס שנמצאים בבעלותו. מס זה נקבע מתוך מחשבה, שהבעלים, המוכר, הרוויח מעליית ערך הקרקע או הנכס מבלי שעשה דבר, בזכות העובדה שהרשות המקומית והמדינה פיתחו את האזור. מדובר כמובן בעליית ערך יחסית אל מול הסכום שהוא שילם עבורו כשרכש את הנכס או הקרקע שבבעלותו. 

לכן, אם יש דירה אחת ואותה אנחנו מבקשים למכור לגורם אחר, עלינו לבדוק האם נידרש לשלם מס שבח על הדירה היחידה או שמא, אנחנו יכולים לקבל פטור על כך ולא לשלם את הסכום המתבקש. צריך לציין, מדובר בסכומים לא קטנים. 

באילו מקרים אפשר לקבל פטור ממס שבח על מכירת דירה יחידה

ראשית, אם מדובר על מכירה כל ארבע שנים או מעבר לכך. כלומר, אם נניח אנחנו מחזיקים ארבע שנים והחלטנו למכור אותה, אזי שאנחנו יכולים לקבל פטור מס שבח. אם נחליט למכור את הדירה אחרי עשר שנים, גם אז נוכל לקבל פטור כזה. לעומת זאת, אם כל שנה נמכור דירה, לא נוכל ליהנות מכך. 

כמו כן, נוכל לקבל פטור מס שבח אם מדובר בדירת ירושה, אך זה תלוי מי המוכר (צאצא או בן זוג), וכן אם אנחנו מחליטים להעביר את הדירה לבן משפחה קרוב ללא תמורה. אפשר למצוא פטורים נוספים הקשורים בעיקר לאזורים בהם הדירה ממוקמת וכן לסטטוס הכלכלי של בעל הנכס. 

לפרטים היכנסו לכתובת: https://www.banai.co.il/

כתוב/כתבי תגובה