כיצד לבחור חברת ביטוח לרכב

כיצד לבחור חברת ביטוח לרכב

כשאנחנו רוכשים מוצר או שירות מסוים, יש מקרים בהם התקשרות עם החברה מסתיימת ברגע שאנחנו מבצעים את הרכישה. אחרי שנקבל את המוצר או את השירות, לא יהיה לנו עוד צורך לפנות אליה. יש מקרים בהם, עצם רכישת השירות זו רק התחלת הקשר בינינו. זה מה שקורה בתחום הביטוחים. 

ברגע שאנחנו רוכשים פוליסה, למשל ביטוח רכב, אז מתחיל הקשר בינינו. שכן ברגע שנצטרך להפעיל את הפוליסה, בין אם זה במקרה של תאונה, גניבה, נזק או תקלה ברכב, אז נפנה אל חברת הביטוח שתטפל בעניינו, בדקו ביטוח רכב במחיר משתלם. בין אם זה אומר שהיא תצטרך לספק לנו רכב חלופי, להזמין עבורנו שירות כזה או אחר, ובין אם זה אומר שאנחנו נצטרך להפעיל את הפוליסה בשביל לקבל החזר כספי עבור הוצאה מסוימת. 

לכן יש משמעות רבה לשאלה, כיצד בדיוק אנחנו אמורים לבחור חברת ביטוח לרכב. כפי שאנחנו יכולים להניח, יש לא מעט חברות שמציעות פוליסות כאלה ואחרות, לא פעם מדובר על פוליסות בהתאמה למסלולים כאלה ואחרים, לא פעם מדובר על פוליסות שבנויות על פי סוג הרכב, דגם ועל פי נקודות אחרות. 

לפני שנציג כמה נקודות שיעזרו לנו לבחור חברת ביטוח לרכב, צריך לציין, הבחירה שלנו תהיה בהתאם לצרכים שלנו מחד ולעלויות שהחברה גובה מאידך. אך נצטרך להתחשב לנקודות נוספות. מאחר ומדובר על חברה שאנחנו נידרש להשתמש בשירות שלה במקרים מסוימים, בדרך כלל במקרים לא נעימים, אז מוטב שאנחנו נבחן את מה שהחברה מציעה ומספקת, וכיצד היא עושה את זה, לא כשהמצב הוא טוב אלא כשהמצב הוא רע. 

כיצד בוחרים את החברה הנכונה

ראשית, עלינו לבחון מה החברה מציעה לנו, אילו פוליסות היא מציעה לנו, עד כמה הן מתאימות לצרכים שלנו, עד כמה מדובר במסלולים שיכולים באמת להתאים לנו, בין אם זה מבחינת צרכים, עלויות וכן מבחינות אחרות. 

שנית, אנחנו צריכים לבדוק עד כמה מה שהחברה מספקת לנו, מבחינת הפוליסה, עומד באמת במבחן המציאות. נוכל לעשות זאת על פי בדיקה של נתונים שונים, כולל המלצות וחוות דעת של לקוחות שעובדים עם החברה. 

שלישית, חשוב שאנחנו נבחן עד כמה הפוליסה מכסה את כל הצרכים שלנו, והאם אנחנו יכולים לאחד את שלושת הפוליסות תחת קורת גג אחת, כך שלא נצטרך לרכוש ביטוח רכב אצל חברות שונות. 

ארבע, מן הסתם, נצטרך לבחון את העלויות אל מול השירות של החברה. 

כתוב/כתבי תגובה