למה מחירי הדלק עולים כל הזמן?

למה מחירי הדלק עולים כל הזמן?

כל מי שמחזיק ברשותו רכב פרטי, מכיר את זה. מעת לעת, לעיתים תכופות מדי מחירי הדלק עולים והופכים את כל מה שקשור לנושא של החזקת רכב להרבה יותר יקר. זה כמובן גם יוצר מצב שהרבה מאוד אנשים מתלבטים בשאלה, האם זה משתלם להחזיק רכב פרטי ובוודאי אם זה משתלם להחזיק יותר מרכב פרטי אחד.

כעת השאלה היא, למה מחירי הדלק עולים כל הזמן. הרי לכאורה לא היתה אמורה להיות סיבה לכך. יש היום הרבה יותר אמצעים וכלים לייצר דלק, יש יותר אמצעים לאפשר תחרות בשוק, מה שכמובן גם מאפשר הורדת מחירים. אך כפי שאנחנו יכולים לראות, זה לא בהכרח קורה.

לפני שנציג כמה נקודות שמסבירות זאת, צריך לומר, עם השנים נוצרו והתפתחו כלים אשר היו אמורים להיות תחליפים לשימוש ברכב פרטי, בין אם זו תחבורה ציבורית מפותחת ובין אם אלו אמצעים אחרים. באופן טבעי, כל אחד יכול להחליט האם זה משתלם לו יותר מהחזקת רכב פרטי ומחירי הדלק הגבוהים.

סיבות לעליית מחירי הדלק

ראשית, יש יותר דרישה. ברגע שיש יותר מכוניות על הכביש, ואנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במשך השנים במספר כלי רכב פרטיים, אז יש גם דרישה גבוהה יותר לדלק, והשוק לא בהכרח מסוגל לייצר את הביקושים הנדרשים. זה מוביל לעלייה במחירים.

שנית, מסים כמו מס הבלו שהמדינה מטילה, בין היתר בשביל לעודד שימוש בכלי תחבורה נקיים יותר.

שלישית, אנחנו עדיין לא יכולים לראות שימוש ניכר בכלי רכב שאינם צורכים דלק. גם אלו שכוללים מערכות נוספות, עדיין, כוללות את האופציה של שימוש בדלק, בשביל לצמצם את הסיכון ולאפשר נסיעה בטוחה .

ארבע, ניידות, הובלה, כל מה שכרוך בתהליך העבודה עם דלק, מייקר את העלויות לצרכן.

כתוב/כתבי תגובה