מורי נהיגה – האם יש חשיבות באיזה מורה נבחר?

מורי נהיגה – האם יש חשיבות באיזה מורה נבחר?

כשאנחנו מחפשים מורה שילמד אותנו לנגן על גיטרה, אז ברור שאם נבחר מורה מנוסה, מקצועי ורציני, התוצאה שנקבל תהיה טובה יותר מאשר אם נבחר מורה חסר ניסיון שלא יודע כיצד להעביר את החומר בצורה נכונה. 

זה נכון בוודאי אם אנחנו מחפשים מורה לאנגלית, מורה למתמטיקה או לכל תחום אחר. בסופו של דבר, הניסיון, הידע, היכולת האישית וכן היכולת להעביר את החומר בצורה ברורה וחדה, יש להם השפעה על תהליך הלמידה ועל האופן בו אנחנו נוכל להיעזר בו באופן אישי בשביל לרכוש את הידע הרלוונטי ולהפיק ממנו את המיטב. 

אחת כמה וכמה זה נכון שמדובר על מורה נהיגה. על פניו, אנחנו יכולים לחשוב שכל המורים אותו דבר. הם אמורים להעביר לימודי נהיגה, ללמד אותנו איך לנהוג, כיצד להשתמש באמצעים ובכפתורים השונים שברכב, חוקי התנועה ובסופו של דבר גם איך לנהוג בצורה נכונה ובטוחה. יהיו שיאמרו, שכל אחד שנוהג יכול לעשות את זה. אך זה לא מדויק. צריך להיות מורה מקצועי, מנוסה ואיכותי לשם כך. 

למה חשוב לבחור מורה מנוסה ואיכותי?

כל מי שמעוניין ללמוד נהיגה (או הורים לילדים שמעוניינים בכך), צריכים לזכור דבר בסיסי ומאוד חשוב, לימוד נהיגה זה לא משהו שנועד רק בשביל לעבור את הטסט. אנחנו לומדים נהיגה בשביל שיום אחד נוכל לנהוג בצורה בטוחה על הכביש. במילים אחרות, המורה אמור ללמד אותנו איך לנהוג נכון וחכן, ולא רק בשביל שנעבור את הטסט. 

מורי נהיגה מקצועיים ומנוסים יעשו את זה. מורה נהיגה טוב יתעכב על כל פרט וילמד אותנו דברים, שלא בהכרח באים לידי ביטוי בטסט וייתכן ולא נצטרך להתמודד איתם במבחן. לעומת זאת, בחיים האמיתיים, כן נצטרך להתמודד איתם ולכן זה מאוד חשוב שנלמד נהיגה אצל מורה מקצועי ומנוסה. 

מורה נהיגה מנוסה הוא מישהו שיש לו שעות ארוכות על הכביש עם תלמידים שונים, הוא נתקל בסיטואציות שונות ומגוונות, אפשר לסמוך עליו גם בהיבט של הידע וגם בהיבט כיצד הוא מעביר אותו לתלמידים שלו בצורה חכמה ונכונה, בכל אספקט שהוא. 

כתוב/כתבי תגובה