כמה זמן צריך לחכות עד מחיקת נקודות ברישיון?

כמה זמן צריך לחכות עד מחיקת נקודות ברישיון?

נקודות ברישיון הן הסימן של המשטרה לדעת איזה סוג נהגים אתם אבל לא רק. למעשה, לנקודות הללו יש כמה מטרות חשובות. ראשית, הן כלי הרתעה מעולה לנהגים. נהג יודע שכל נקודה שיורדת מקרבת אותו לשלילת רישיון.

שנית, הכלי הזה מאפשר לשוטרים שפרוסים בניידות בכל הארץ, בכבישים, לדעת מיהם העבריינים המועדים. כאשר מזהים נהג שיש לו הרבה מאוד נקודות בזמן יחסית קצר, מבינים שהוא פורע חוק והיחס אליו בהתאם.

אבל החדשות הטובות הן שגם אם יש לכם נקודות, אפשר להיפטר מהן במשך הזמן. איך? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

מחיקת נקודות ברישיון מה זה אומר?

אם אתם נהגים טובים יכול לקרות לכל אחד בזמני לחץ או בלי לשים לב עבירת תנועה ואם המזל שלכם באותו יום לא היה משהו, אז יתכן גם שתפס אתכם שוטר, הצמיד לכם קנס של כמה מאות שקלים ונקודות.

על פי עו"ד דוויק ברנט אין צורך להיבהל. הנקודות האלו יכולות להימחק או כמו שאומרים זמן מרפא את הכול, אם לא הכול את הרוב וגם זה יעבור.

העניין הוא שלא כל הנקודות שוות ובעוד שיש נקודות שאתם יכולים למחוק אחרי שנתיים בלבד, יהיו כאלו שהם כמו כתמים קשים, מוכנים לרדת רק לאחר 6 שנים.

במה זה תלוי? אם סך הנקודות שהתקבלו היו לאט לאט בשל עבירות קטנות ולא משמעותיות, המחיקה שלהם יכולה להתבצע לאחר שנתיים עד ארבע שנים על ידי הגשת בקשה למחיקת נקודות למשטרה.

אולם אם התקבלו הרבה נקודות ועבירת התנועה שנרשמה הייתה חמורה, הנקודות לא ירדו כל כך מהר ורק לאחר 6 שנים תוכלו לנסות למחוק אותם וגם אז ההצלחה לא מובטחת.

כתוב/כתבי תגובה