טיפול בפחד מנהיגה – המדריך המלא

כל כך הרבה אנשים לומדים לנהוג, ונוהגים בחופשיות. אפילו בני נוער רבים נוהגים ללא פחד, אז למה אני לא? אם אתם מזדהים עם המשפט הזה, אתם בוודאי מחפשים טיפול בפחד מנהיגה . טיפול שעובד ויוכל לשחרר אתכם מפחד מעצבן ומעיק. אז נכון שאפשר ללמוד להסתדר בלי לנהוג, אבל זה כל כך מתיש וכל כך לא נוח, שזה בעצם פוגע בחופש האישי שלנו. למרבה המזל, שיטת NLP משיגה תוצאות טובות בשחרור אנשים מכל מיני פוביות ופחדים.

לגעת בבסיס של הפחד

אי אפשר להתחיל טיפול בפחד מנהיגה מבלי לגעת בבסיס של הפחד. היו כנים עם עצמכם, האם אתם יכולים לשים את האצבע על הסיבה שבגינה אתם מפחדים לנהוג? יתכן שבעבר הייתם מעורבים בתאונה. יתכן שראיתם תאונה או פשוט נחשפתם לתאונה בחדשות או שמישהו סיפר לכם על מקרה לא נעים שכזה. אבל עובדה היא שהרבה אנשים שומעים על תאונות או חווים אותן, ובכל זאת נוהגים. אז מה קורה שם? הבסיס של הפחד עמוק ונמצא בין היתר בדפוסי חשיבה שליליים. דפוסי החשיבה הללו, כאשר אנו מטפחים ומזינים אותם, מביאים להימנעות. ואותה הימנעות מנכיחה את הפחד ומונעת התגברות. בשלב זה, אפשר להרים את הראש, להסתכל קדימה, ולהבין איך NLP מאפשרת טיפול בפחד מנהיגה, לקראת התחלה חדשה והיפטרות מהפחד.

לתכנת מחדש התנהגות חדשה

NLP לא מציעה פתרון ביום אחד, אבל היא כן מציעה פתרון אפקטיבי, שפועל בתוך זמן קצר יחסית. לאחר אבחון הנקודה שעומדת בבסיס הפחד, מוצאים את אותן מחשבות, הנחות ודפוסים מפריעים, שכבר תפסו אחיזה במודעות ובמוח. את הדפוסים הללו אפשר אט אט לפרק ולנטרל. לאחר מכן, מכניסים דפוסים חיוביים ובונים. לפי הצורך, ניתן להיעזר בדמיון מודרך וכלים נוספים.

כתוב/כתבי תגובה