תביעות ביטוח רכב: מה חשוב לדעת?

תביעות ביטוח רכב: מה חשוב לדעת?

אחת מתביעות הביטוח הפופולאריות ביותר שקיימות בשוק, הן תביעות רכב. זה לא מפתיע, שכן מדובר באלמנט שנפגע לא מעט בצורות שונות. עולה שאלה, כיצד אנחנו עושים את זה, כיצד מגישים תביעות ביטוח.

יש לכם ביטוח רכב, נצלו אותו

כל מי שמחזיק ברשותו כלי רכב חייב לבטח אותו. בין אם זה ביטוח חובה שהמדינה מחייבת, בין אם זה ביטוח מקיף שיכול לעזור לנו במקרים של נזקים כאלה ואחרים לרכב, כולל חבלות, תקלות, וכן במקרים של גניבות ופריצות. כל אחד שרוצה לדעת כל מה שצריך, יכול למצוא מדריך מלא באתר של אלמוג שפירא.

הביטוח, עליו אנחנו משלמים פעם בשנה, נועד לשרת אותנו בשביל מקרי קיצון, מקרים שאנחנו לא מצפים להם ומן הסתם לא רוצים גם להגיע אליהם, אך אם זה קורה, אין לנו ברירה אלא להגיש תביעת ביטוח, והחברה תצטרך לשלם לנו על פי הפוליסה. עלינו לקחת בחשבון, חברת הביטוח לא תמהר לעשות את זה, ולו בגלל הסיבה הפשוטה, היא תרצה לחסוך כמה שיותר הוצאות מצידה.

כיצד מגישים תביעת ביטוח רכב?

ראשית, אנחנו צריכים לתעד את כל המקרה כמו שצריך. בין אם זה תאונה, תקלה או גניבה. במקרה של גניבה, התיעוד יהיה מן הסתם, אישור מהמשטרה שהרכב שלנו נגנב. כאן חשוב להדגיש, חברת הביטוח מחייבת אותנו להשתמש באמצעי אבטחה שונים, במידה ולא התקנו אותם, הרי שהחברה תהיה זכאית, מצידה, לא לפצות אותנו.

שנית, אנחנו צריכים לפנות אל החברה עם כל המסמכים, אפשר לעשות את זה לבד וניתן לעשות את זה דרך עורך דין שמתמחה בכך. נוכל גם להגיש את כל המסמכים דרך סוכן הביטוח שיטפל בענייננו. הכל כמובן בהתאם לשאלה, כיצד עשינו את הביטוח ומה היו התנאים לכך.

שלישית, חשוב מאוד להפעיל את הביטוח כמה שיותר מהר, לא לחכות עם זה. לא רק בגלל שאנחנו צריכים רכב חלופי או תיקון מהיר לרכב, אלא גם בגלל שאם נדחה את הטיפול, חברת הביטוח תוכל תמיד לטעון שלא פנינו בזמן אמת ועל כן לא ניתן להשתמש בפוליסה בדיחוי.

כתוב/כתבי תגובה