כללי בטיחות ברכב

כללי בטיחות ברכב

 בשנים האחרונות אנחנו מגלים יותר ויותר עד כמה חשוב ליצור תרבות נהיגה בטוחה ומיטיבה בקרב אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל. על מנת לצמצם בצורה משמעותית את מספר תאונות הדרכים המתרחשות בישראל מדי שנה, אנחנו חייבים לפעול ברמה האישית ולקחת אחריות על מה שמתרחש בתוך הרכב, בכל נסיעה שאנחנו יוצאים אליה. יצירת כללי בטיחות ברכב לכל רכב משפחתי באשר הוא, יכולה לצמצם בצורה משמעותית את הנהיגה פרועה בכביש וליצור מצב בו אתם שומרים על כל בני המשפחה שלכם בטוחים כמו גם על משתמשי הדרך אחרים. 

 שלושת כללי בטיחות לרכב המשפחתי

 בבואכם לצאת לנהיגה ברכב המשפחתי חשוב שתנחילו, גם לילדים, את שלושת כללי הבטיחות הבאים:

  1.  חגורות בטיחותבמקרה של תאונת דרכים חגורת הבטיחות נמצאה מכשיר יעיל למדי אשר יכול בצורה משמעותית להציל את החיים שלכם. לכן בכל נסיעה, ולו הקצה ביותר, חשוב להקפיד על חגירת חגורות בצורה נכונה ובטיחותית.
  2.  טלפונים ניידים – האחריות שלכם, כהורים היא להציג לילדים שלכם את צורת ההתנהגות הנכונה ברכב על מנת להנחיל להם הרגלי חיים. לפיכך, מהרגע שאתם עולים על ההגה, הטלפונים הניידים חייבים להיות רחוק ככל הניתן מכם.
  3.  מראות הרכב – כדי שתוכלו לראות מה מתרחש סביבכם על הכביש, אתם צריכים לסדר את מראות הנהיגה בכל פעם שאתם יוצאים לנסיעה.

מחנכים את הילדים לזהירות בדרכים

 כאשר אתם מראים לילדים שלכם בכל נסיעה מחדש את ההתנהגות הרצויה בתוך המכונית המשפחתית שלכם, אתם יכולים ליצור להם, די בקלות סכמות התנהגות אשר יחנקו אותם להיות נהגים בטוחים יותר בכביש. זהירות בדרכים היא לא עניין של מבחן תיאוריה פשוט, אלא תהליך חינוכי עמוק, אשר מתחיל בכל נסיעה שאתם נוסעים בה ביחד כמשפחה. אם תיצרו ביחד את מערכת הכללים של המשפחה שלכם, לנהיגה בטוחה יותר, יהיה לילדים שלכם הרבה יותר קל לשתף אתכם פעולה ולהפוך את חוויית הנהיגה למשחק מעניין של בטיחות בדרכים. אז למה לא להשקיע מאמצים קטנים לאורך זמן ולהפוך גם את הדור הבא של הנהגים לדור זהיר יותר.

כתוב/כתבי תגובה