רכב לא מניע – מה עושים?

רכב לא מניע – מה עושים?

ישנן סיבות שונות מדוע רכב לא יניע ובכך ימנע מאיתנו את האפשרות להשתמש בו באופן סדיר. זו יכולה להיות סיבה הקשורה למערכות פנימיות של הרכב, זו יכולה להיות סיבה הקשורה לבלאי מסוים שמונע מהרכב לתפקד כרגיל וכן, זו יכולה להיות סיבה הקשורה לכך שחלק מסוים יצא מכלל שימוש. 

אחת הסיבות העיקריות בגינן רכב לא מניע, היא בגלל שהמצבר איננו תקין. זה קורה באופן שכיח כאשר המצבר הוא בן 3-4 שנים. זמן השימוש המקובל של מצברים לרכב. אם אכן המצבר שלנו צבר את תקופת הזמן הזה בשימוש, אז אנחנו צריכים לקחת בחשבון שייתכן מאוד שהוא יפסיק לעבוד וכתוצאה מכך נידרש למצוא חלופות אחרות. 

כלומר, אם הרכב איננו מתניע ומסתבר שזה בגלל המצבר, אז עלינו לקחת בחשבון שנצטרך להחליף אותו במצבר חדש וכך נוכל להשתמש ברכב שוב. המצבר, כידוע, זו בטרייה שמפעילה את כל המערכות החשמליות של הרכב ובלעדיו הוא איננו עובד. 

כיצד יודעים שהמצבר התקלקל וצריך להחליף אותו? 

ראשית, ברגע שהמצבר מפסיק לעבוד תידלק נורה ברכב שתיידע אותנו. מדובר על פונקציה בסיסית בכל כלי רכב. ברכבים מתקדמים ייתכן ונמצא פונקציות הרבה יותר מתקדמות שמאפשרות לנו להתמודד עם סיטואציה שכזו. 

שנית, ברגע שאנחנו רואים שהנורה נדלקה והמצבר איננו תקין, אז עלינו לפנות למוסך או לחנות מצברים ולבקש שיחליפו אותו. אנחנו צריכים למצוא מצבר שיתאים לסוג הרכב שלנו, וכן אנחנו צריכים לוודא שהמצבר כולל אחריות למשך שנה עד שנתיים, על מנת שנוכל להשתמש בו ללא שום חשש במשך תקופה זו. חשוב לציין, במקרים רבים, חברות הביטוח מספקות אפשרות להחליף מצבר אחד על חשבונן, ובכל שאר המקרים נוכל להחליף מצבר על חשבוננו. 

כתוב/כתבי תגובה