פירוק רכבים – איך זה עובד?

פירוק רכבים – איך זה עובד?

לא פעם אנחנו יכולים לראות על גבי כלי רכב ישנים שחונים במקום מסוים זמן רב, מדבקות אשר מזמינות את הבעלים של כלי הרכב ליצור קשר על מנת לקבל הצעת למכירת הרכב לפירוק. הרעיון הוא מאוד פשוט. מאחר ואין אפשרות למכור את הרכב כפי שהוא בגלל שהוא ישן וכבר לא מתפקד, אז יש מי שמוכן לקנות אותו על מנת לפרק אותו.

כאשר קונים רכב לפירוק כמו שעושים צוות nir-hamahir.co.il, למעשה מי שקונה את הרכב, לא מתכוון, מן הסתם, לעשות בו שימוש כפי שהוא, אלא הוא מתכוון לפרק אותו לחלקים ולמכור כל חלק בנפרד או לעשות בהם שימוש אחר. מאחר ולא פעם, כלי רכב ישנים, אף על פי שהם כבר לא שמישים כיחידה אחת, כן יש בהם חלקים מסוימים שהם שמישים לשימוש כזה או אחר.

כיצד זה עובד? זה מאוד פשוט. מוכרים את הרכב למי שרוצה לקנות אותו לצורך פירוק prk.co.il למשל, בדיוק כמו שמוכרים רכב רגיל, כלומר יש להעביר עליו בעלות, כך אם חס וחלילה קורה משהו, אז בעל הרכב המקורי כבר איננו אחראי על כך. מי שרוכש את הרכב לפירוק, משתמש בו כפי שהוא רואה לנכון. הוא יכול לפרק את כולו, הוא יכול לפרק חלקים מסוימים, במידה וניתן הוא יכול למכור רק את החלק של המתכות על מנת לעשות בהם שימוש חזור או כל דבר אחר.

חשוב לציין, המשרד להגנת הסביבה מעודד מכירת רכבים לפירוק ולמעשה קיימת תקנה שמורה על הורדת רכבים ישנים מהכביש, מאחר ומדובר ברכבים מזהמים שיכולים לפגוע בסביבה וכמובן שמדובר גם ברכבים שאינם בטיחותיים יותר לשימוש.

חשוב לומר, במבט קדימה, כל רכב בשלב מסוים יהפוך להיות מיועד לפירוק, כמובן שצריך לקחת את זה בחשבון בשלב מסוים, לכן אם אתם רוכשים רכב, מוטב למכור אותו כיחידה אחת כאשר עוד ניתן להשתמש בו, הרבה לפני שהאופציה היחידה למכור אותו היא רק לפירוק. מאחר ובמקרה כזה, ערכו יורד והסכום שתקבלו עליו תהיה נמוכה בהרבה מערך הרכב כפי שהוא, כשמוכרים אותו לצורך שימוש רגיל.

מגזין רכב Parko ימשיך לעדכן במקומות שקונים רכבים, חזרו להתעדכן!

 

כתוב/כתבי תגובה