השחרת חלונות – האם זה חוקי

חלונות מושחרים או חלונות כהים הפכו פופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות, ומספקים פרטיות ונוחות משופרת לנהגים ולנוסעים. עם זאת, נהגים רבים עדיין עשויים לתהות האם נוהג זה חוקי. במאמר זה נבדוק את חוקיותם של חלונות מושחרים או כהים ואת התקנות המסדירות את השימוש בהם.

חלונות כהים והחוק

השימוש בחלונות כהים מוסדר בכבדות על ידי חוקי המדינה והפדרליים בארצות הברית. לכל מדינה יש תקנות משלה לגבי מידת הגוון המותרת, ואי ציות לחוקים אלו עלולה לגרום לקנסות כבדים או להחרמת הרכב. המטרה העיקרית של חוקים אלה היא להבטיח שנהגים ונוסעים יוכלו לראות ולהיראות בבירור כדי לשמור על הבטיחות בכביש.

בארצות הברית, החוק הפדרלי קובע את הרמות המינימליות של העברת אור נראה או VLT עבור כל חלון של רכב. ה-VLT הוא מדידה של כמה אור יכול לעבור דרך החלון. השמשה הקדמית חייבת לאפשר לפחות 70% מהאור החיצוני להיכנס פנימה, בעוד שחלונות הצד הקדמיים חייבים להיות בעלי VLT של לפחות 50%. חלונות הצד האחוריים והחלון האחורי יכולים להיות בעלי VLT של 35% או פחות.

חוקי המדינה על חלונות כהים

לכל מדינה חוקים משלה לגבי מידת הגוון המותרת על חלונות הרכב. אחוז הגוון המותר משתנה בדרך כלל בין 25-70%, כאשר חלק מהמדינות אוסרות לחלוטין את השימוש בחלונות כהים. עם זאת, מדינות מסוימות מאפשרות חריגים למטרות רפואיות, כגון הגנה מפני ההשפעות המזיקות של השמש עבור אנשים עם רגישות לאור.

החוקיות של חלונות כהים תלויה במידה רבה בחוקי המדינה המסדירים את השימוש בכלי הרכב. חיוני להתייעץ עם החוקים והתקנות הספציפיים של המדינה שלך לפני התקנת חלונות כהים או מושחרים כדי למנוע קנסות גבוהים או החזקה של הרכב. זכרו, הבטיחות בכביש צריכה תמיד להיות במקום הראשון.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.al-sorag.co.il/

כתוב/כתבי תגובה