קבלת תשלום בביטקוין למי זה רלוונטי?

עוד ועוד עסקים בישראל נוטים לראות בחיוב קבלת תשלום בביטקוין. אמנם אי אפשר לומר שכל חנות מכולת או כל ספק שירות כזה או אחר רוצים כעת לקבל תשלום בביטקוין, אבל יתכן מאוד שזה רלוונטי בשבילכם. נסביר למי זה רלוונטי ומה עוד צריך לדעת.

קבלת תשלום בביטקוין – זה מותר וחוקי

הדבר הראשון שצריך לדעת לפני שמבינים איך ובכלל מה זה BTC, צריך להבין שאין שום מניעה חוקית לקבל תשלום בביטקוין. אין חוק שאוסר על כך, אבל צריך לשים לב לעוד עובדה. כל עסק שרוצה לקבל תשלומים בצורה הזאת צריך להבין שמדובר בהכנסה לכל דבר. במילים אחרות, יש צורך לדווח על ההכנסה הזאת כמו על כל הכנסה אחרת.

למי מתאים לקבל תשלום בביטקוין

ניתן בכמה צעדים פשוטים לאפשר ללקוחות לשלם במטבעות דיגיטליים. עסקים גדולים או קטנים, זה לא באמת משנה, כולם יכולים לעשות זאת. במיוחד, זה מתאים לעסקים שרוצים לפנות לקהלים חדשים, להצטייר כחדשניים, ולגוון את העסקים. מבחינה שיווקית, עסק שמפרסם קבלת תשלום בביטקוין זוכה לסוג של פרסום אפקטיבי. אם אתם בעלי עסק, יזמים או נותני שירותים ואתם לא חוששים מחידושים טכנולוגיים, האפשרות הזאת יכולה להתאים לכם. אם חידושים מעוררים בכך חששות כבדים, יתכן שתרצו להמתין עם זה, או להיעזר בפתרונות שמאפשרים לקבל תשלום בביטקוין, בצורה עקיפה כפי שנציג בהמשך.

תשלום ישיר או תשלום עקיף

עסק שרוצה לקבל תשלום בביטקוין יכול להוריד ארנק דיגיטלי מאובטח, ולקבל מפתח אישי שבעזרתו מבצעים אליו תשלומים. אך מסתבר שניתן לבצע גם פעולה אחרת, יותר עקיפה. ישנן חברות לשירותי סליקת ביטקוין, מכירה וקניה כמו למשל חברת ביטס אוף גולד . ניתן בעזרת תיווך שלהן לקבל תשלום באופן הבא. המשלם מעביר ביטקוין לחברת הסליקה. חברת הסליקה מבצעת המרת ביטקוין לשקל, ואת השקלים מעבירה לבית העסק.

>הביטקויין הגיע גם לענף הספורט לכתבה המלאה לחצו על Bits of Gold

כתוב/כתבי תגובה