מתקני חניה אוטומטיים

מערכות חניה אוטומטיות (APS) הן מבנים שבהם מכוניות דיירים או חניית חוץ, מוערמות בצורה אנכית כדי להגביל את השטח ולצמצם אותו. העיצובים של מערכות ייחודיות אלו, מסייעים להוביל כלי רכב מהכניסה לחניה ללא נוכחות הנהג.

מתקני חניה אוטומטיים

מערכת מתקני חנייה אוטומטיים לרכב, היא מערכת מכנית המיועדת לצמצם את השטח ולמקסם את מספר מקומות החניה.

מערכות חניה אוטומטיות הן מבנים שבהם מכוניות מוערמות בצורה אנכית כדי להגביל את השטח. העיצובים של מערכות ייחודיות אלו, מסייעים להוביל כלי רכב מהכניסה לחניה ללא נוכחות הנהג. בנוסף למערכת החניה האוטומטית (APS), מבני החניה האנכיים הללו, ידועים גם בכמה שמות אחרים:

  • חניון רובוטי
  • מערכת חניה לרכב
  • מתקן חניה אוטומטי (APF)
  • מערכת אחסון ואחזור רכב אוטומטית (AVSRS)
  • חניה מכנית

איך זה עובד?

נהגים לוקחים את מכוניותיהם לכניסה של מערכת החניה האוטומטית, שם כל הנוסעים יוצאים מהרכב. מכאן, הרכב מועבר בתמרונים מכניים למקום פנוי בו הוא חונה אוטומטית או שהוא חונה על ידי מלווה.

מהי ההיסטוריה של APS?

המצאת מערכות חניה אוטומטיות, עוזרת לפתור בעיות חניה באזורים שבהם המקום כבר היה מינימלי, כמו ערים ואזורים המאוכלסים בכבדות. המקרה הראשון שבו נעשה שימוש ב- APS היה בפריז, בשנת 1905. 

מה ההבדל בין APS אוטומטי ל- APS חצי אוטומטי?

ההבדל בין APS אוטומטי ל- APS חצי אוטומטי, הוא שימוש במלווה ואי שימוש במלווה. מערכות חניה אוטומטיות, אינן זקוקות למלווה, והתהליכים המכניים של ה- APS יעבירו רכבים מתחילת החנייה לחניה ריקה.

לעומת זאת, מערכות חניה מכניות, דורשות שמערכת חניה חצי אוטומטית תדרוש שיהיה שומר חניה שיכניס את המכונית לתוך המכונה או יסייע בחנייתה.

קראו גם על: פיתוח פריוריטי

כתוב/כתבי תגובה