סגירת תיק פלילי: 3 טיפים לזירוז התהליך

סגירת תיק פלילי: 3 טיפים לזירוז התהליך

זה דבר שעלול לקרות לרבים מאתנו: אתם עומדים בתהליך קבלה למשרה נחשקת שדורשת רישוי ממשלתי או רישיון רשמי, ובשלב כלשהו נזכרים בקיומה של איזו שהיא פרשיה אפלולית מהעבר הרחוק. מקרה לא נעים שהסתבך לכדי תיק פלילי.

מאוד הייתם רוצים להעלים את הפרשיה הזו מהתיק האישי שלכם, אתם אפילו עומדים בקריטריונים למחיקת תיק פלילי: משך הזמן שעבר מאז בוצעה העבירה עובר על 7 שנים, ומיני אותו הרישום לא נוספו לכם נקודות שחורות נוספות. גם העבירות שיוחסו לכם אינן מן החמורות ביותר. אין כל סיבה שהרישום הפלילי לא יימחק.

אבל, וכאן אתם נתקלים במציאות מרגיזה למדי: כמו כל גוף רשמי, גם ההתנהלות בנושא מחיקת תיקים פליליים הינה ארוכה ומייגעת, והזמן שלכם דוחק, אתם רוצים כבר להיות אחרי!

ליקטנו כאן עבורכם טיפים שיסייעו בטיפול מהיר בבקשת המחיקה של הרישום הפלילי שלכם:

זירוז תהליך מחיקת תיק פלילי

חשוב מאוד לפנות בהקדם לעורך דין פלילי ולברר על האפשרות לסגירת התיק הפלילי. רק ידיים מיומנות שמכירות ועוסקות בפלילים דבר יום ביומו, יוכלו לזרז את התהליך ולוודא את העברת חומר החקירה לרשות התובעת.

הוא מכיר את הגופים הרלוונטיים, וניסיונו יעמוד לימינו בעת הטיפול בתיק שלכם ובניסיון לטהר את  השם שלכם.

בכל מקרה ניתן להגדיל ראש

גם אם אתם פשוט מעוניינים למחוק את הרישום שלכם, תוכלו להגדיל את הסיכויים למחיקה עם היכרות של המערכת. עורך דין מוסמך גם לפעול למען ערעור על סגירת תיק משטרתי לאו דווקא בשל היעדר אשמה, אלא גם בשל חוסר ראיות. פסקי הדין התקדימיים נהירים לו, והוא שולט ברזי סעיפי החוק.

סוף מעשה במחשבה תחילה

גם אם אין לכם באופק הצעת עבודה רלוונטית, וגם אם אתם לא ממש בדרך לטיסה לחוץ לארץ, אם בעבר הרחוק שלכם ארע אירוע, ויש לכם אי אלו רישומים פליליים – כדאי ורצוי להתקשר בהקדם עם עורך דין פלילי שיאיץ את תהליך מחיקת התיק הפלילי, ולא להמתין לרגע האמת בו תעמדו חסרי אונים ולא יהיה בידכם לעשות מאומה מול חוסר הטיפול של המערכת בתיק שלכם.

כתוב/כתבי תגובה