מתי התכתבויות בטלפון יחשבו לבגידה?

מתי התכתבויות בטלפון יחשבו לבגידה?

אין ספק כי הסמארטפון, האינטרנט והרשתות החברתיות השונות הביאו לחיינו לא מעט שינויים. רוב האנשים היום מבלים לא מעט מהזמן הפנוי שלהם בהתכתבויות עם אנשים אחרים, בעוד שאת חלקם הם מכירים ואילו אחרים מהווים אך ורק חברים ווירטואליים. אך נשאלת השאלה- מתי התכתבויות בטלפון ייחשבו לבגידה? לא מעט בני זוג מגלים כי הפרטנר שלהם מבזבז שעות ארוכות מהיום שלו בהתכתבות עם אדם אחר בטלפון הנייד. חשיפת ההתכתבות יכולה לגלות רומן מהצד, אך האם מדובר על ראייה שניתן להציג בפני בית המשפט? פסקי דין שעסקו בנושא הכריעו כי אין מדובר כאן על האזנת סתר, היות והמסרונים נשמרו בזיכרון של המכשיר.
הקליקו כאן כדי לקרוא על סיבות נוספות לגירושין על פי הרבנות.

מתי התכתבויות בטלפון יחשבו לבגידה – נקודות קריטיות שכדאי להכיר

אחד מספקי הדין בנושא עסק בשאלה האם המסרונים שנשמרים בטלפון הנייד של אחד מבני הזוג יכולים לשמש ראייה לבגידה. בעוד שישנה טענה כי מדובר על הפרה של חוק הפרטיות, בית הדין הרבני פסק כי מדובר על ראיות שניתן להשתמש בהן, במידה ואין ראיות אחרות שניתן להיעזר בהן. אומנם מדובר אכן על חדירה לפרטיותה של האישה, אך לפי ההלכה במידה והגבר חושד כי אשתו בוגדת בו, הוא חייב לוודא את העניין בכל מצב, כולל חדירה לפרטיותה, על מנת לגרש אותה במידה ואכן התרחשה בגידה. עם זאת, בית הדין הרבני ציין כי היות והיום ניתן לשלוח הודעות מכל טלפון ולהתחזות לאדם אחר, יש צורך לקחת את הראיות האלו בערבון מוגבל. לכן יהיה צורך בראיות נוספות, כגון בדיקת פוליגרף לדוגמה.

לסיכום, התכתבויות בטלפון יכולות לשמש כראיה לבגידה, אך לא ניתן להסתמך עליהן בלבד. יש צורך להציג ראיות נוספות, על מנת שבית המשפט יוכל להחליט בנושא.
יש לפנות אל עורך דין לענייני גירושין מקצועי ומיומן כדי שיסייע לכם בתהליך מורכב זה.

כתוב/כתבי תגובה