טיפים שאיבת דלק שגוי

טיפים שאיבת דלק שגוי

מילוי טנק הדלק בבנזין במקום בסולר, וגם להפך, הוא תופעה שמתרחשת לעתים קרובות יותר מכפי שנהוג לחשוב. אם גם אצלכם קרתה הטעות המצערת הזו, הטיפים הבאים יעזרו לכם להתגבר על הבעיה ולחזור לשגרת היום בהקדם האפשרי.

1. עצירה מידית

הדבר החשוב ביותר, מיד כשמתגלה הטעות, הוא לא לנסוע עם הרכב. שימוש בבנזין ברכב שמונע על בסיס סולר עלול לגרום לפיצוצים במנוע ולנזקים חמורים. גם כשברכב בנזין יש סולר התוצאה עלולה להיות הרס של חלקים רגישים במנוע – ולכן קודם כל יש להימנע משימוש ברכב.

2. שאיבת דלק מקצועית באמצעות ציוד ייעודי

שאיבת דלק שגוי חייבת להתבצע באופן מושלם, כלומר עד לריקון מוחלט של טנק הדלק. לשם כך נדרשת עבודה מקצועית שמבוססת על ציוד ייעודי – משאבה עם צינורות מתאימים שמגיעים לכל פינה בטנק הדלק ומוציאים ממנו את כל הסולר או הבנזין, עד לטיפה האחרונה.

3. בדיקות מקיפות של הרכיבים הרלוונטיים

שאיבת דלק יסודית היא כמובן המרכיב החשוב ביותר במענה המקצועי אחרי מילוי בסולר במקום בנזין או להפך, אבל לא היחיד. בנוסף יש לבצע ניקוי של מערכת ההזרקה, ניקוי של הפילטר (ובחלק מהמקרים גם החלפה שלו) ועוד בדיקות שמטרתן לוודא שתוכלו להשתמש ברכב ללא כל חשש לנזק או להשבתה שלו.

פעולה נוספת היא כמובן מילוי הטנק בדלק הנכון, בכמות שתאפשר לכם להגיע לתחנת דלק בראש שקט וללא לחץ.

4. זמינות מרבית

אם הטעות מתגלה במהירות, סביר להניח שעדיין לא נגרם נזק למנוע. במקרים אלה הפגיעה העיקרית היא שיבוש שגרת היומיום שלכם עד להגעת איש המקצוע שמומחיותו שאיבת דלק ויאפשר לכם להמשיך לנסוע. בהתאם כדאי לבחור נותני שירות שמבינים את המצוקה שלכם, זמינים כרגע ומתחייבים להגיע כבר עכשיו.

5. אמינות ללא פשרות

שאיבת דלק שגוי היא פעולה טכנית במהותה, אבל גם כך נדרשת אמינות מוחלטת. בעיקר חשובה היושרה של אותו איש מקצוע שמגיע לחלץ אתכם כשהוא מתחייב על זמן ההגעה – כך שלא תצטרכו להמתין יתר על המידה, ובפרט אם אתם תקועים הרחק מהבית או מהעבודה.

  שאיבת דלק

כתוב/כתבי תגובה